Warsztaty dla Promotorek Karmienia Piersią – 2021

Zapraszamy Promotorki Karmienia Piersią na bezpłatne warsztaty rozwojowe.

8/11 g. 19:00-21:00 – “Rozwojowy Krąg opowieści laktacyjnych – Jak moja historia wpływa na wsparcie, którego udzielam”; prowadząca:
Iza Frankowska-Olech i Iza Sztandera dwie Izy: przyjaciółki, mamy łącznie 5 dzieci. Jesteśmy certyfikowanymi doulami, Promotorkami Karmienia Piersią, instruktorkami szkoły rodzenia, masażu dziecięcego i chustonoszenia. Od 2012 roku prowadzimy grupy wsparcia, w 2013 r. wspólnie założyłyśmy inicjatywę Mlekoteka – coroczną Akcję (promującą mleko mamy) i sieci grup wsparcia laktacyjnego. Spotykamy się z rodzicami podczas indywidualnych konsultacji oraz warsztatów. Prowadzimy szkolenia dla specjalistów pracujących z kobietami i rodzinami w okresie okołoporodowym. Napisałyśmy przewodnik dla rodziców małych dzieci “Ćwiczenia z tulenia na pierwsze 52 tygodnie z dzieckiem” oraz rozdział o karmieniu w książce “Mamy dla mamy”. Ważna jest dla nas autentyczność i w taki też sposób mówimy o rodzicielstwie i towarzyszących mu emocjach. Pomagamy przyszłym i świeżo upieczonym mamom i tatom łagodnie wejść w kolejny etap ich życia, wzmacniając zaufanie do ich intuicji i kompetencji. Pokazujemy, że to co najważniejsze mają już w sobie. My pomagamy im tę siłę wydobyć. Budujemy przestrzeń przepełnioną szczerością i wsparciem, w której dzielimy się rzetelną wiedzą, praktyką i entuzjazmem. (sesja warsztatowa – spotkanie nie będzie nagrywane)


9/11 g. 10:00 – 11:00 – “Zabiegi kosmetyczne w czasie karmienia piersią”; prowadząca: mgr Ada Krynicka – mgr kosmetolog, mama 3 dzieci. Od 2014 roku prowadzi boga dla mam www.kosmetomama.pl. Jest również autorką ebooków, artykułów branżowych oraz współautorka książek dla mam i kobiet w ciąży.

9:11 g. 21:00 – 22:00 “Połóg – jak wspierać kobiety w okresie poporodowym”; prowadząca: Zuzanna Kołacz-Kordzińska – doula certyfikowana Stowarzyszenia Doula w
Polsce, dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią, doradczyni
chustonoszenia i instruktorka masażu Shantala; od 9 lat wspiera rodziców w rozwijaniu ich rodzicielskich kompetencji w “Bliżej”; fascynuje ją połóg jako zapomniany etap triady okołoporodowej – jej marzeniem jest przywrócić mu pamięć i moc; współtwórczyni “Rytualnie” – miejsca tworzenia i przeprowadzania rytuałów kobiecych, takich jak cerrada,
otulanie, czy święto matki; v-ce prezeska Fundacji Promocji Karmienia Piersią i współprowadząca Kwartalnik Laktacyjny;

10/11 g. 21:00 -22:00 – ” Równowaga
między radzeniem, a wspieraniem w pracy promotorki karmienia piersią” ; prowadząca: IBCLC Malwina Okrzesik – mam 3 synów, mieszkam i pracuję w Bielsku-Białej. Z wykształcenia – magister psychologii. Jestem instruktorką w szkole rodzenia, trenerką komunikacji empatycznej, posiadam certyfikat konsultanta laktacyjnego IBCLC.

Prowadzę prywatną szkołę rodzenia i poradnię laktacyjną. Jestem współautorką poradnika dla mam karmiących Piersią spoko.

Prowadzę szkolenia dla rodziców, położnych, douli i innych specjalistów na temat karmienia piersią. Organizuję warsztaty rozwijające umiejętności komunikacji.

12/11 g. 21:00 – 22:00 “Prowadzenie grupy wsparcia na facebooku”; prowadząca: Anna Lewandowska – od ponad trzech lat jest wolontariuszką Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Administruje grupą Kwartalnika Laktacyjnego, wspiera matki karmiące oraz udziela informacji i odpowiada na pytania. Prywatnie długo karmiąca mama 4-letniej córeczki

13/11 g. 21:00 – 22:00 “Karmienie piersią – jak wspierać mamy w zakończeniu drogi mlecznej?” Agata Aleksandrowicz – jestem Dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią CNoL. Prowadzę od sześciu lat największe blogowe kompendium dotyczące karmienia piersią – Blog Matki Karmiącej www.hafija.pl

Przez ostatnie sześć lat prowadziłam warsztaty w całej Polsce, a udział w nich wzięło ponad 3000 rodziców.

Jestem wiceprezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią i redaktor naczelną Kwartalnika Laktacyjnego – magazynu o karmieniu piersią. Prowadzę warsztaty na kursie Promotorów Karmienia Piersią Centrum Nauki o Laktacji.

W swojej pracy przestrzegam postanowień Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece WHO oraz rezolucji dot. karmienia piersią WHA. Kieruję się aktualną wiedzą naukową oraz wytycznymi WHO i UNICEF.